Denge, kendini yaşamın frekansına uydurmaktır. Yaşamın frekansı ile birlikte akmaktır. Böyle bir DENGE halinde işlerin yolunda gider, Özünü gerçekleştirme amacıyla atarsın hayatında her bir adımı kolaylıkla ve üstelik Bolluk Bereket ve Sağlıkla ilerlersin yaşam yolculuğunda. Diğer türlüsü her bir çakrada, her bir konuyla ilgili bir direnç yaratacaktır ve  Bizler aslında bu yaşam yolculuğumuzdabu dirençleri görerek ve tekrar görerek dengemizi bulmaya, o ilk halde bahsettiğim dengeye gelmeye doğru ilerliyoruz. (Muhtemelen oraya vardığımızda Hayat Ne Kadar Basitmiş! diyeceğiz.) Çünkü şimdi ve her an Yaşam, deneyimleri ile bizi dengeye getirmeye çalışıyor. Anlarsın ya da anlamazsın… Anlamazsan, anlamadığın her seferde sağdan biraz daha itiyor, soldan biraz daha çekiyor ve sen Hayır ! oraya gitmicem, Hayır! Sabretmicem, Hayır! Alttan almayacağım, saygılı olmayacağım, huzurlu olamam çünkü gelecek çok belirsiz, Hayır! Bir durup rahatlamayacağım, Hayır! O’ndan vazgeçemem Kendi değerimin farkına kendim Varmayacağım, dışardan söylensin, Mutluluk dışarıdan, dışardan bekleyeceğim dedikçe o buna devam ediyor, ve edecek.

Çünkü senin bir Aslın var Yaşamın kendisiyle Dengede olan… Gördüğünden öte, ben sandığın kişiden öte.. Ona varman ve onu gerçekleştirmen bekleniyor senden Yaşam (Varoluş) tarafından. Aslında senden beklenen tek şey Kendin Olman. Başka hiçbir şey değil ! Kendini Zihnindeki bir Kalıba Sokman değil. Sevilmek için Şöyle olman, Sosyal Çevrenden Takdir görmek için böyle olman değil ! Senden beklenen ve sorumlusu olduğun Tek Şey Kendini bulup ona Nefes vermen, Kendini Bulup ona Can vermen… Belki de tek şey Mutlu olman… Kalben !

Kim olmak istiyorsun?, Kalbindeki gerçeğe bir bak. Ne Yapmak istiyorsun? Kalbindeki gerçeğe bir bak. Ne Yaratmak istiyorsun bu hayatınla, bu sana verilmiş Nefesinle? KALBİNDEKİ GERÇEĞE BİR BAK ! ve Onu Yaşa. Eğer o bulduğun gerçek kalbindeyse zaten Kendi Yolunu bulacaktır, Hiç endişelenmene bile gerek yok yol için. O gerçek kalbine bu yolda ihtiyacın olan Cesareti verecektir. Sen sadece Sen OL !

*SEN* “VAR” ^OL^ !