Meditasyon ve Chi Enerjisi Eğitimi

Bedensel, zihinsel ve ruhsal iyi oluş hali… seni koşulsuz bir sevgiyle davet ediyor …

Merhaba,

 

İnsanın hayatında yaşadığı kaos içerde yaşadığı kaosun bir yansımasıdır. Karışık bir zihinden,  huzurlu bir hayat yaratılması beklenemez. Ve tüm huzursuzluklar, acılar ve üzüntüler sıkışıp kalmış dar bakış açılarının ürünüdür. Meditasyon yapmanın Düşüncelerinizi genişletmesi, bakış açısını değiştirmesi ile hayatınızda yarattığı değişime inanamazsınız. 

 

Meditasyon sadece zihninizi sakinleştirmekle kalmaz, bağışıklık sisteminizi de kuvvetlendirir ve aynı anda evrensel enerjiyle daha uyumlu ve dengede olmanızı sağlayarak ruh halinize ve hayatla olan bağınıza kadar tam bir iyileşmeye yol açar.  Çünkü hayat illüzyonundan çıkıp özünüzle bağlantı kurmanızı sağlar ve gerçekte Kim olduğunuzu kavramaya başlarsınız. Gerçekte kim olduğunuzu kavramaya başladığınızda Tüm Yaşam Sıkıntıları bir anlam kazanır ve size onları sakinlik ve sabırla karşılamanız için gerekli zihinsel ve duygusal gücü verir. Ve hayatta direnç azaldığında baskı da azalır, sıkıntılar da azalır. Her şey fizikle ve ilimle doğru orantılıdır. Hayatınıza düzen getirmeniz, önce içsel dengenizi bulmakla mümkündür.

Chi (Qi) Enerjisi Nedir?

 

Bununla ilgili bir çok kaynaktan bilgiler okuyabilirsiniz. Ve hepsi özünde tek bir şeyi söyler; Chi YAŞAM ENERJİSİ’dir… Yaşamı Yaratan enerji…

 

Ve bu enerji şu anda siz bu satırları okurken bedeninizden de akmakta ve her an düşündükleriniz hissettikleriniz ve inandıklarınızla sizin için, size ayna olan bu alemde, yaşamınızı şekillendirmektedir. Bu yüzden Üstadlar, içinize dikkatle bakın, eğer iyi bir hayat istiyorsanız, içinizi düşüncelerinizi temiz tutun derler.

…Chi, Yaratım Enerjisidir. Ve Bu enerjiyi hissetmek, onunla hastalıklarınızı şifalandırmak, yaşamınızda hayal ettiklerinizin gerçeğe dönüştüğünü görmek size buranın (bu Dünya aleminin) bir oyun alanı olduğunu kesin olarak hatırlatacaktır. 

Meditasyon ve Chi Enerjisi derslerinde Neler Olur ?

Toplam 7 ders şeklinde oluşturmuş bir eğitim setidir. Uyguladığımız meditasyonlarda Nefes Teknikleri, Vipassana ve Mindfulness meditasyon teknikleri kullanılır. 

 1. ders 

Meditasyon Nedir, biyolojik faydaları nelerdir 

Beyin frekanslarını tanımak

Meditasyon ve Nefes bağlantısı 

UYGULAMA: Beyin frekanslarımızı Beta’dan Alfa’ya geçirmeyi öğrenmek – Sufi Nefesi Meditasyonu

 2. ders

Farkındalığı Arttırabilmek için Dikkati Açmak

 Düşünceyi Gözlemlemek     (Zihnindeki hapishanelerden kurtulmak )

 Duygularını Gözlemlemek ve onlara alan tanımak  (Tepkisel değil Proaktif olmak)

 UYGULAMA: Vipassana  ve Mindfulness teknikleri 

3.ders

Chi Enerjisi ile tanışma

Çakra sistemini tanımak

 UYGULAMA: Chi Enerjisini Ellerinden Aktive Etme

                      Chi Ball Yapmayı Öğrenme

4.ders 

Sufi Nefesi Meditasyonu

 UYGULAMA: Chi enerjisi ile Çakralarını Şifalandırma

Çakraların Dengelenmesi Hakkında Bilgi

 UYGULAMA: Chi Enerjisi ile Tüm Çakraların Dengelenmesi

5. ders

 Sufi Nefesi Meditasyonu ve Çakra Dengeleme 

Kabul Meditasyonu (Olanın Olduğu gibi Olmasına İzin Vermek ve böylelikle Mutluluğun ve Şifanın usulca belirmesine izin vermek)

Şükran Meditasyonu (Şükür  Duygusunu Uyandırmak ve Yaşamımızda Yok olana değil, Var olana Odaklanmak)

6. ders

 Zamanı algılamak (An’da kalma)

 Derin yönlendirmesiz meditasyon

7.ders 

Kozmik Bağ deneyimi (Evrenle olan ilişkini algılamak) Theta Meditasyonu (Genişleme)

Derin yönlendirmesiz meditasyon

Merhaba, meditasyonla ilgili aldığım yüzlerce sorudan sonra bu eğitimi online ve son derece pratik bir hale getirerek SUNUYORUUUUMM📣📣📣 Bahar ve pandemi birarada oldu bu yıl, dışarı çıkamadık, o halde gerçekten şöyle bir içe dönelim diyorum

Bu 7 günlük online çalışma da Meditasyon nedir, Nasıl yapılır, Meditasyon yaptığımda Bedenimde, Zihnimde ve Ruhumda Neler olur, Neden yapamıyorum, Nasıl daha iyi derinleşirim, Nasıl daha hızlı derinleşirim, Zihinden çıkmak Nasıl Mümkün, Duygu ve Düşünce Yönetimi konusunda daha iyi olmak istiyorum, Farkındalığımı geliştirmek istiyorum diyen herkes bu sorularının cevaplarını alacak

Çalışma Vipassana temelli Mindfulness teknikleri, Nefes teknikleri, Düşünceyi hackleme teknikleri, Frekans yükseltme meditasyonları gibi teknikler, çalışmalar içeriyor… Ve Tüm bu araçlar bizim öze dönmemizi ve özden mutlu, anlamlı ve doyum hissettiğimiz bir hayat deneyimlememizi sağlıyor.
Birlik idraki içinde mucizeleri barındırır . Mucizeler sizinle olsun

Kayıt ve detaylı bilgi için lutfen Rezevasyon yap butonunu tıklayarak iletişime geçiniz
Sevgilerde buluşalım