Meditasyon ve Chi Enerjisi Eğitimi

Bedensel, zihinsel ve ruhsal iyi oluş hali… seni koşulsuz bir sevgiyle davet ediyor …

Merhaba,

 

İnsanın hayatında yaşadığı kaos içerde yaşadığı kaosun bir yansımasıdır. Karışık bir zihinden,  huzurlu bir hayat yaratılması beklenemez. Ve tüm huzursuzluklar, acılar ve üzüntüler sıkışıp kalmış dar bakış açılarının ürünüdür. Meditasyon yapmanın Düşüncelerinizi genişletmesi, bakış açısını değiştirmesi ile hayatınızda yarattığı değişime inanamazsınız. 

 

Meditasyon sadece zihninizi sakinleştirmekle kalmaz, bağışıklık sisteminizi de kuvvetlendirir ve aynı anda evrensel enerjiyle daha uyumlu ve dengede olmanızı sağlayarak ruh halinize ve hayatla olan bağınıza kadar tam bir iyileşmeye yol açar.  Çünkü hayat illüzyonundan çıkıp özünüzle bağlantı kurmanızı sağlar ve gerçekte Kim olduğunuzu kavramaya başlarsınız. Gerçekte kim olduğunuzu kavramaya başladığınızda Tüm Yaşam Sıkıntıları bir anlam kazanır ve size onları sakinlik ve sabırla karşılamanız için gerekli zihinsel ve duygusal gücü verir. Ve hayatta direnç azaldığında baskı da azalır, sıkıntılar da azalır. Her şey fizikle ve ilimle doğru orantılıdır. Hayatınıza düzen getirmeniz, önce içsel dengenizi bulmakla mümkündür.

Chi (Qi) Enerjisi Nedir?

 

Bununla ilgili bir çok kaynaktan bilgiler okuyabilirsiniz. Ve hepsi özünde tek bir şeyi söyler; Chi YAŞAM ENERJİSİ’dir… Yaşamı Yaratan enerji…

 

Ve bu enerji şu anda siz bu satırları okurken bedeninizden de akmakta ve her an düşündükleriniz hissettikleriniz ve inandıklarınızla sizin için, size ayna olan bu alemde, yaşamınızı şekillendirmektedir. Bu yüzden Üstadlar, içinize dikkatle bakın, eğer iyi bir hayat istiyorsanız, içinizi düşüncelerinizi temiz tutun derler.

…Chi, Yaratım Enerjisidir. Ve Bu enerjiyi hissetmek, onunla hastalıklarınızı şifalandırmak, yaşamınızda hayal ettiklerinizin gerçeğe dönüştüğünü görmek size buranın (bu Dünya aleminin) bir oyun alanı olduğunu kesin olarak hatırlatacaktır. 

Meditasyon ve Chi Enerjisi derslerinde Neler Olur ?

Toplam 7 ders şeklinde oluşturmuş bir eğitim setidir. Uyguladığımız meditasyonlarda Nefes Teknikleri, Vipassana ve Mindfulness meditasyon teknikleri kullanılır. 

 1. ders 

Meditasyon Nedir, biyolojik faydaları nelerdir 

Beyin frekanslarını tanımak

Meditasyon ve Nefes bağlantısı 

UYGULAMA: Beyin frekanslarımızı Beta’dan Alfa’ya geçirmeyi öğrenmek – Sufi Nefesi Meditasyonu

 2. ders

Farkındalığı Arttırabilmek için Dikkati Açmak

 Düşünceyi Gözlemlemek     (Zihnindeki hapishanelerden kurtulmak )

 Duygularını Gözlemlemek ve onlara alan tanımak  (Tepkisel değil Proaktif olmak)

 UYGULAMA: Vipassana  ve Mindfulness teknikleri 

3.ders

Chi Enerjisi ile tanışma

Çakra sistemini tanımak

 UYGULAMA: Chi Enerjisini Ellerinden Aktive Etme

                      Chi Ball Yapmayı Öğrenme

4.ders 

Sufi Nefesi Meditasyonu

 UYGULAMA: Chi enerjisi ile Çakralarını Şifalandırma

Çakraların Dengelenmesi Hakkında Bilgi

 UYGULAMA: Chi Enerjisi ile Tüm Çakraların Dengelenmesi

5. ders

 Sufi Nefesi Meditasyonu ve Çakra Dengeleme 

Kabul Meditasyonu (Olanın Olduğu gibi Olmasına İzin Vermek ve böylelikle Mutluluğun ve Şifanın usulca belirmesine izin vermek)

Şükran Meditasyonu (Şükür  Duygusunu Uyandırmak ve Yaşamımızda Yok olana değil, Var olana Odaklanmak)

6. ders

 Zamanı algılamak (An’da kalma)

 Derin yönlendirmesiz meditasyon

7.ders 

Kozmik Bağ deneyimi (Evrenle olan ilişkini algılamak) Theta Meditasyonu (Genişleme)

Derin yönlendirmesiz meditasyon

Theta Healing

Bedensel, zihinsel ve ruhsal iyi oluş hali… seni koşulsuz bir sevgiyle davet ediyor …

ThetaHealing® tekniği Amerikalı Vianna Stibal tarafından 1995 yılında kendi yaşam deneyimi ile keşfedilmiştir ve ismini theta beyin dalgalarından alır. Teta dalga boyu saniyede 4-7 Hz’ dir. Genelde gece uyurken veya derin hipnoz durumundayken beyindeki dalga boyu theta dalga boyundadır. Ayrıca 0-6 Yaş zamanında beynimizin frekansı da teta dalga boyunda titreşir ve bu nedenle duyduğu, gördüğü, deneyimlediği her şeyi yararlı veya yararsız doğru ya da yanlış olduğuna bakmadan direkt olarak bilinçaltına kaydeder. Dolayısıyla bu teknik de bizi theta beyin dalgalarına erişmemize imkan veren Theta meditasyonunu kullanır ve bilinçaltını aktif hale getirerek oraya ekilmiş negatif inanç tohumlarını temizler… 

ThetaHealing® ile bilinçaltında bulunan ve hastalığa ya da yaşamdaki ilişki, sağlık, para konularında probleme neden olan negatif kök inançları temizleyip theta healing 1 yerine yeni ve pozitif olanları ekmek mümkündür. Ve kök inançların bilinçaltında düzeltilmesi çok hızlı ve kesinlikle kalıcı bir iyileşmeyi getirir. Bu kainat İnsanın aynasıdır ve inançlarınızda ne varsa, her gün nelere inanıyor neler düşünüyor nasıl konuşuyorsanız, nasıl bir frekans yayıyorsanız, yaşam aynanızda da onu görürsünüz. Çünkü sistem Sana Seni anlatmak için kurulmuş… O meşhur sözde dediği gibi, “Kendini Tanı !” diye…

ThetaHealing® kişide var olan negatif bilinçaltı kayıtlarını kişinin 4 bilinçaltı inanç seviyesi olan Öz, Genetik (DNA), Ruhsal ve Geçmiş Yaşam İnanç düzeylerinin tümünden özgürleştirir. Öz İnançlar, beynimizin ön lobunda enerji olarak muhafaza edilirler. Öz inançlar, bu yaşamımızda çocukluğumuzdan itibaren kabul ettiğimiz, Ailemizden çocukluğumuzda duyduğumuz ve kabul ettiğimiz artık bizi biz yapan inançlarımız haline gelmiş inançlardır. Genetik inançlar, kişinin DNA’sı etrafında bilincin morfolojik alanında muhafaza edilirler ve Anne Babaların da Anne babalarının sahip olduğu yani atalardan miras gelmiş inançlarımızdır. Geçmiş inanç düzeyi, kişinin aura alanında muhafaza edilir. Burada, geçmiş yaşamlardan veya şu andaki kollektif bilincin tecrübelerinin inançlarından oluşur. Ruhsal inanç seviyesi ise kalp çakramızın olduğu yerdir ve varoluşumuzun tamamında bulunan inançlardır.

ThetaHealing® deneyimi ile bedensel, ruhsal ve zihinsel şifalanma yaşarsınız;

 • Kişisel Gelişim (Bireysel Güçleniş)
 • Spiritüel Farkındalık
  • İlişkiler
  • Tüm kronik sağlık problemleri
  • Kariyer, Para ile ilgili tüm problemler
  • Kendine Güven
  • Yaratıcılık
  • Motivasyon
  • Stres
  • Hayattan Zevk Alamamak
  • Travma
  • Bağımlılıklar
  • Yetersizlik hissi
  • Alerjiler
  • Çekingenlik
  • Korkular
  • Duygusal Problemler
  • Suçluluk duygusu
  • Fobiler
  • Kıskançlık
  • Endişe
  • Yalnızlık

ve benzeri …

Konularda şifalanma yaşarsınız. Ve böylece artık size hizmet etmediğinin farkına vardığınız eski beninize ait tüm inançlardan, duygulardan ve negatif enerjiden arınıp Yepyeni bir ben yaratırsınız. Ve yepyeni hayat deneyimleri yaşamak için kendinize izin vermiş olursunuz. Şimdi sadece Kendiniz için bir sey yapın ve Theta Healing seansı alarak kendinize bu şansı verin ! Bu Hayat Sizin ve onu güzelleştirmekten de sorumlu olan yalnızca sizsiniz ! 🙂 

Ses Çanakları Masajı

Titreşimini dengeler…

Peter isimli Alman bir fizik mühendisinin Hindistanda çanakları keşfettikten sonra bilimsel verilerle gelişirdiği bir teknik bu. 
Çanaklar bedenle uyumlu titreşim yayar ve vücuttaki sıvıları harekete geçirerek sistemi bir bakıma günceller. Salgı bezlerinin çalışmasına, toksinlerin vücuttan atılmasına dolaşım, sindirim gibi tüm sistemlerin sağlıklı çalışmasına yardım eder. Sağlıklı bölgede çalışılır ve sağlık arttırılır böylece bazı hastalıklarda iyileşme görülebilir. Tedavi amaçlanmaz, sağlığa katkı amaçlanır. Bu dikkat edilmesi gereken ince bir çizgidir.
Çanaklar giyinik beden üstüne konularak belli bir sıra ve yön izlenerek vurulur. Burada kişinin ihtiyacına göre plan oluşturulur. Fiziksel ağrılar rahatsızlıklara göre çalışılabileceği gibi özgüven yetersizliği kararsızlık gibi psikolojik durumlara göre de çalışılabilir. Çakra dengeleme, gençleşme gibi daha özel ihtiyaclara yönelik de uygulanabilir. 

Kısaca bi restart tuşu gibi enerjinizi canlandırmanıza, sizde olanı açığa çıkarmanıza katkı sağlar. 
Ben seslere aşığım ve kendi üzerimde deneyimleyerek her defasında daha da aşık oluyorum. Paylaşırken de heyecanla hevesle, değerini anlayabilen insanlara sunmaktan büyük keyif duyuyorum. 

Dönüşümsel Nefes

Doğal Nefesine dönmek, yaşamın içinde uyumla akmayı sağlar

Nefes çalışmaları muhteşem bir kendi kendini iyileştirme sistemidir. 

Dönüşümsel Nefes seansı sırasında diyaframdan alınan derin nefes iç organlarımıza masaj yaparak onları güçlendirir. Oksijeni, nefesle içimize çekmek bağışıklık sistemini kuvvetlendirirken nefes vermek toksinleri dışarı atar. Bedenimizdeki toksinlerin yüzde seksenine yakını nefes sayesinde atılır.

Zihin keskinliği, bilgiyi öğrenme ve özümseme yeteneği, odaklanma, yoğunlaşma ve hatırlama hepsi nefesin kalitesinden büyük ölçüde etkilenir. Çünkü beyin işlev yapmak için çok miktarda oksijene gereksinim duyar. Bilinçli veya bilinçsiz olarak bastırılmış duygular nefes alışımızı, bedenlerimizi ve yaşamlarımızı kuvvetli bir şekilde etkiler. Kişinin kendini sınırlayıcı yargılamaları ve duygusal yükleri temizlendikçe gerçek doğamızı yansıtan sevgi, huzur ve neşe hayatımıza girer.

Dönüşümsel Nefes’in yüksek frekanslı enerjisi ile farkındalığımız artar ve özümüzle olan bağımız kuvvetlenir.

Dönüşümsel Nefes, mükemmel bir kendi kendini iyileştirme sistemidir. Araç olarak ise sadece “bilinçli nefes” almayı kullanır. Dolayısıyla son derece doğaldır. Kişinin sağlığını, iç huzurunu ve yaşam sevincini artırır. Her tür travmayı doğal bir şekilde şifalayarak, kişinin fiziksel, zihinsel ve ruhsal durumunu iyileştirir ve optimal sağlığa kavuşmasını sağlar.

Access Consciousness – The Bars

Hayatımın neye benzemesini isterdim? 

Başka neler mümkün?

Gary Douglas, bir terapi seansı sırasında, kanallık yoluyla kendisine iletilen ve “ACCESS BARS™” adı verilen 32 noktanın oluşumu ile uygulanan seans öğretisini aldı. Access bilincinin başlangıcı olan bu anda; insanların farklı bir şekilde işlevler yapmalarına, değişimlerine yardımcı olacağına, olasılıklara açık olmak konusunda bir öğreti oluşturabileceğini gördü. Bu konuda oluşan farkındalığıyla, bugün kişisel gelişim ve enerji terapileri dünyası içinde yer alan Access Consciousness®’ın kurucusu oldu.

Başın üzerinde yer alan 32 özel noktaya uygulanan bir enerji seansıdır. İnsanların farklı şekilde işlev yapmalarına, değişimlerine ve hayatlarında olasılıklara açık olmalarına yardım eden bir bilinçaltı temizliği terapisidir.

Bedenimizle bağlantılı bu 32 nokta, herhangi bir zamanda yarattığımız veya aldığımız; düşünce, fikir, inanç ve görüşleri saklar. Bu noktalar; sözel proseslerle ele aldığımız, kaynak olarak tanımladığımız bilgilere dayalıdır. Bu nedenle barsların çalıştırılması, dinamik bir ihtiyaçtır.

Bars noktaları; bedeninizle doğrudan bağlantılıdır. Barsların çalışmaya başlamasını takip eden zaman içinde; düşüncelerin, duyguların, hislerin ve enerjilerin hücreler üzerinde yarattığı etkileri de serbest bırakır.

Bilimsel bir dille anlatmak istersek, Access Bars; baştaki 32 noktaya dokunarak hayatınızın o alanını sınırladığımız düşüncelerin elektriksel donanımını temizlemeyi içeren, dinamik değişime yönelik, uygulamalı bir vücut işlemidir.

Get In Touch